Kodėl netenkame gyvybinės energijos?

Ištrauka iš paskaitos "Kaip susigrąžinti energiją ....".............
Kas yra gyvybinė energija?
Tai mūsų potencialas, kuris duodamas kiekvienam vos gimus. Ir jame yra tiek visko, kiek telpa pačioje Visatoje. Tačiau gyvendami įprastą žmogišką gyvenimą, netenkame kone 99 proc. tos energijos?

Kodėl? Kur ji dingsta?
Pradėkime nuo nedidelės savęs diagnostikos.
Ar visi čia ,šiandien, šioje salėje jaučiamės puikiai. Ar beveik puikiai?. Kokia mūsų sveikata, emocinė būsena? Gal būt norėtume ką nors pakeist? Gal būt norėtumėte apie tai pasikalbėt?
Taisyklė paprasta: tai, kas mums šiandien neduoda ramiai gyventi, tas ir atima energiją? Dažniausiai tai vyksta be mūsų valios, spontaniškai. Nes tam kas neduoda ramybės, mes skiriame didžiausią savo dėmesį, pamiršdami patį svarbiausią žmogų pasaulyje – SAVE.
O tam kas duoda ramybę – mes neskiriame jokio dėmesio. Ar ne taip?
[video:https://www.youtube.com/watch?v=gkapAQw8WNU]
Tas, kas neduoda ramybės, sudaro 90 proc. mūsų aplinkos. Ir viską norime tobulinti, keisti. Kažkas mūsų netenkina iki skausmo. Ir visa tai neduoda ramybės. Iš dalies taip turi būti. Tai - progreso variklis. Tačiau kas per daug, tas nesveika. Mūsų kultūroje erzinančių, vadinasi, energiją siurbiančių dalykų yra ženkliai per daug. Todėl nuolat diagnozuojame aukštą streso lygį. Taip yra todėl, kad stengiamės viską reguliuoti protu, medžiagine patirtimi ir pamirštame širdį.
.......
Erzina. Traumuoja. Gąsdina. Kartais iki skausmo iki migrenos. Tačiau niekam to nepasakom, arba išrėkiam visa gerkle......
Tuo tarpu gyvenimas, visa mūsų supanti aplinka, o taip pat ir mes patys save, tiksliau – mūsų EGO tas mažiukas Drakonas atrodantis kaip milžiniška pabaisa, sunkia mūsų gyvybinę energiją, nes viskas vyksta ne pagal mus?
O mes juk dievai, mes juk viską žinom ....
Tiksliau sakant, mes ją patys savo noru atiduodame Energiją tam, kas mus provokuoja ir erzina. Todėl, kad Tiesos atsakymų, dažniausiai ieškome ten, t.y. ten, kur jų niekada rasti neįmanoma – laikinose išorės pasaulio formose. Nerasdami atsakymų, kaltiname savo aplinką ir taip iki begalybės.
Mūsų aplinka mūsų neklauso, provokuoja, elgiasi įžūliai ir iššaukiančiai, žemina ir trypia mūsų orumą. Iki skausmo, giliai paliesdama asmeninės moralės ir etikos normas. Tie nedorėliai visada nori mums pakenkti. Jie visada joja ant kupros, nesiskaito, neklauso, giliai žeidžia.
„Aš tai juk esu pilnas žinių, patirties, aš žinau kaip turi būti, bent jau jaučiu, nes vaikštau į bažnyčią, o tas nedorėlis – į alaus barą ir dar į akis šoką, suprask įžeidžia Dievą, elgiasi nesąžiningai. O juk tos sąžinės etalonas esu AŠ“, - prisipažinkime, juk kartais taip kalbamės patys su savimi pagauti nesibaigiančio vidinio dialogo bangos.
Kriminalinės naujienos visada yra arčiau kūno....
Tam, kas erzina, tam skiriame didžiausią dėmesį, o tam, kas džiugina?
Aj, tie, kurie džiugina ir taip laimingi, kam jiems dar dėmesio reikia? Ir taip su jais viskas gerai, jie nieko nereikalauja. O tie, kurie nedžiugina, reikalauja daug dėmesio? Todėl mes daugiausiai dėmesio skiriame „kriminalinėms naujienoms“ savo artimiausioje aplinkoje: šeimoje, darbe. O tos „kriminalinės naujienos“, sukelia stresą, nepriėmimą bei gynybines reakcijas, kurios ir sunkia mūsų gyvybines energijas.
Kas dar mus erzina? Kas elgiasi ne pagal mus? Siskaičiuokim savo skriaudėjus....
(sąrašas atviras)
Televizija?
Politikai?
Vairuotojai chuliganai?
Netvarka mieste?
Neklausantys vaikai?
Bambantys tėvai?
Vyras, kuris neatneša visos algos, o dalį prageria alaus bare ar su draugais užsilaiko darbe, vietoj to, kad pastovėtų kartu prie puodų?
O gal jis grįžta laiku ir galvą įkiša į televizorių ar kompiuterį? Anksčiau buvo laikraščiai, o dabai – kompiuteriai?
Žmona, kuri šalta kaip ledas, dar, maža to, pinigus išleidžia kelionėms į šiltus kraštus, neaišku su kuo?
Gal viršininkas pastoviai niekuo nepatenkintas? Be to – nesumoka laiku algos. O už ką gyventi. Darbų tai nesimėto?
Gal nėra kuo apsirengti ne todėl, kad alga per maža, o kad tiesiog apetitas per didelis ....
Plėsti šį nemalonių piktadarių, kurie gadina gyvenimą, sąrašą galima iki begalybės.
Visa virtinė problemų. Kiekvienas turi savo. Pasaulyje yra didesnių problemų negu šitos. Bet kartais žmonės kitaip elgiasi norėdami jas išspręsti. Archimedas sakė: „duokite atramos tašką ir Aš išjudinsiu Žemę.“.
Kas gi tas atramos taškas, kuris gali išjudinti viską, visas problemas su mažiausiai energijos nuostoliais?
.......
Bet dabar pakalbėkime, kodėl kyla baimės dėl to, kad kitas yra kitoks?
Kaip jaučiamės, kai sukyla kai baimės “o kaip bus toliau, jeigu visa mano supanti aplinka ir toliau taip elgsis“.
Kas bus rytoj, jeigu jau vakar buvo ne kas. Jeigu jau vakar blogai, tai šiandien gali būti dar blogiau. Todėl reikia viską kontroliuoti, valia ir protu. Neduok Dieve, kas nors atsitiks, ko aš nevaldau ir negaliu nuspėti? PRAVALAS.
Visais laikais žmonėms iškildavo tokie klausimai ir visais laikai buvo mėginama rasti į juos atsakymus. O jie čia pat. Jėzus, paklaustas į ką panaši Tėvo karalystė, atsakė, jog ji nei danguje, nei vandenyje, nei kur kitur. Jei ji būtų danguje, ją dangaus sparnuočiai greičiau pasiektų, jei vandenyje – žuvys. Iš tikrųjų visi atsakymai yra ne kur kitur, o jumyse, širdyje.
Bet žmonės užsispyrusiai savo bėdų priežasčių ir atsakymų ieško išorinio, matomo pasaulio problemose. Jie visada mato pasaulį netobulą ir bando taisyti arba aukoja aukas Dievams, kad užtartų savo bėdose.
Mahabharatoj, Indijos epe, kuriam beveik 12 tūkst. metų yra toks epizodas. Kaimas ruošėsi apeigoms Dievui Indrai pagerbti. Krišna, kuris tuo metu buvo vaikas, įsikūnijusi Dieviška siela klausė kaimiečių „o kam jūs tą beprasmišką apeigą darot. Jus geriau padėkokit karvėms, kurios šiandien davė pieno, upei, kuri šiandien drėkina pievas, kuriose ganosi karvės, Saulei, lietui, medžiams ir savo širdžiai, kuri visa tai mato ir viskuo džiaugiasi. Nes tame, ką mano širdis, esu AŠ, VIEŠPATS.
Čia ir yra mūsų paieškos tikslas.
.......
Atskaitos taškas ir RAMYBĖS adresas yra širdis.
Bet jeigu tas AŠ yra aplipęs baimėmis dėl ateities, pykčiu dėl praeities, todėl, kad kažkas buvo blogai vakar, tai toks žmogus mato ne širdies, o proto akimis. Todėl ir jaučiasi neramus.
Protas visuomet mato problemas. Jeigu jų nėra, jis jas būtinai suranda. Tuo tarpu širdis mato Tiesą ir visada "turi planą" iš bet kurios situacijos išeiti. Nes viską tiesiogiai ŽINO. Protas – nežino, jam reikia mokslo, atsakymų, įrodymų.
Būtent aktyvi protinė veikla reikalauja daug energijos, tuo tarpu širdžiai nereikia energijos. Nes ji neieško. Todėl pasitikėdami širdimi - neprarandame energijos.
Širdžiai ir taip viskas žinoma bei aišku. Protas gyvena išorėje, o širdis – viduje.
Širdis gyvena nirvanoje, o protas – sansaroje.
Protas visada yra kažkuo apribotas ir sąlygotas. Jo ganyklos labai siauros. Protas - plokštumas, o ne erdvės ar "už - erdvės" pažinimo instrumentas. Todėl akivaizdu, kad širdis visada teisingesnė už protą ir, žinoma, greičiau ŽINO visus atsakymus, nes prieina prie Visatos patirties ir duomenų banko, kuriame viskas ir taip yra, tiesiogiai. Nes širdis tiesiogiai Girdi Dievą. Širdis pagal prigimtį yra holograminė, o protas - linijinis, plokštuminis.
Jei norime neprarasti energijos, turime savo gyvenime labiau remtis širdimi, kurios balsas dažnai būna užspaustas. Išlaisvinkime širdį, leiskime jai pasireikšti, tuomet žinosime visas problemas ką daryti, net ir pačioje blogiausioje situacijoje! Tada neprarasime energijos. Gyvenimas čia ir dabar, pasitikint širdimi, nereikalauja gyvybinės energijos. Vadinasi tu jos nešvaistai. Energija lieka tau.
Pasitikėjimas širdimi pirmiausia yra menas būti čia ir dabar, būti šioje akimirkoje. Nes būdami tokioje ramioje būsenoje, protui nereikia gintis, jis pasitiki širdimi, kuri ir taip viską žino, nes širdis yra greitesnė ir tikslesnė už protą, priimdama teisingus sprendimus. Tada protas draugauja su širdimi, jis yra harmonijoje, nes yra ramus. Rami proto būsena yra pati natūraliausia, pati efektyviausia. Protui nereikia ieškoti. Jis ramus, tiki širdimi, kuri viską žino....
www.kvantinemagija.lt