Jūs esate čiaŽurnalai / Gintaras's blog / Kvailystė skaitmeniniame formate – nacionalinio saugumo prioritetas

Kvailystė skaitmeniniame formate – nacionalinio saugumo prioritetas


ĮrašėGintaras- Įrašyta02 Gruodžio 2011

Nors iš savo asmeninės patirties negalėčiau pasakyti jog dauguma žmonių jau pavirto į bukus idiotus, filme „Kvailystės kultas“ būtent taip ir teigiama. Šiandien Žmogui tiesiog atimta galimybė laisvai pasirinkti, o pati pasirinkimo laisvė imituojama. Jeigu pasirinksi ne tuos dalykus, kurie yra madingi arba „ant bangos“, būsi tiesiog nušvilptas.

Sprendžiant iš šio filmo, idiotizmas atsiranda dėl socialinių standartų, kuriuos kala į galvas vyriausybės ir korporacijos. Saugi visuomenė yra bukų ir nemastančių idiotų visuomenė, nes jai nieko nereikia išskyrus tai ką siūlo pramogų industrija. Jiems nereikalingos švietėjiškos programos, jiems reikalingi kvaili šou. Būti protingu neatrodo „kieta“. Tuo tarpu idiotizmas atkreipia į save dėmesį. Kuo kvailiau elgiesi, tuo labiau į save atkreipi dėmesį. Kvailystė jau nebe psichikos liga, o saviraiškos būdas.

Televizininkai sako, jog žmogų nuolat reikia kuo nors suintriguoti, kitaip nesusikursi reitingo ir negausti reklamos, vadinasi – žlugsi. Jeigu idiotizmas yra talentingumo požymis, o ekshibicionizmas – mada, tai kokia gali būti Naujos Eros visuomenė? Ar įmanoma tokią visuomenę pakylėti?

Filme „Kvailystės kultas“ spalvos gerokai sutirštintos, bet pasakyta daug karčios tiesos, kurios kartais nenorime pripažinti. Masinės kultūros ir „dėžės“ pastangomis daugiau kaip pusė planetos žmonių jau degradavo, o vaikai protiškai nesivysto. Kažkur buvo rašyta, jog Japonijoje vaikus, žiūrėjusius „Pokemonus“ ištiko epilepsijos priepuoliai.

Žmonėms įdomu, kai rodoma, kaip kažkam darosi blogai, o nužudyti kitą – yra norma. Šiandien, kaip sakoma šiame filme, žmonės kvailystę išvystė iki maksimalaus lygio. Mes lyg važiuotume mašina, kuri lekia į sieną ir ginčytumeis apie tai kokios minkštos sėdynės.

Filme kalbama apie tai, kad kvailystė paplitusi liga ne tik paprastų žmonių tarpe, bet ir vadinamojoje aukštuomenėje, tarp profesorių, politikų.....

Niekas nesiūlo uždrausti televizijos pramogų šou ir kitokių bukinimo laidų. Tai nepadės. Televizorių visuomet galima išjungti. Programos tiesiog praras reitingus, neteks reklamos ir turės būti uždarytos.

Kita paslėpta bomba – skaitmeninis signalas, nuo kurio jau nepabėgsime. Sakoma, jog skaitmeninis signalas žymiai efektyviau veikia pasąmone negu analoginis. Po 2012 metų jis taps privalomu.

Anglijos Tavistoko institutas, kuriame tiriamos ir atrandamos įvairios socialinės kontrolės sistemos, prieš maždaug 7 metus spec. tarnyboms ir aukšto rango politikams išsiuntė ma=daug tokio turinio rekomendacijas apie tai, kas įvyks „Vandenio eroje“.

„Prognozuojamos trys standartinės fazės, kaip visuomenė reaguos į didėjantį išorės spaudimą ir stresą, susijusį su krize (kai buvo rašomis šios rekomendacijos, krizės dar nebuvo). Pirma fazė – paviršutinė. Išorinio spaudimo, neapibrėžtumo ir nuolatinių pavojų veikiama visuomenė pradės gintis lozungais ir pasipiktinimais. Tačiau ši fazė dar neleis jiems suvokti krizės gelmės. Tai bus pirmoji emocinė reakcija. Antroji fazė – asmenybės fragmentacija ir asmenybės degradacija. Tai įvyksta tada, kai krizė tęsiasi labai ilgai, o įprasta tvarka, standartai ir vertybės, kuriomis buvo tikėta, visuomenėje pradeda griūti. Dalis žmonių pasineria į pramogas, nenorėdami matyti to kas vyksta, nes žino, jog pakeisti tikrovę – ne jų jėgoms. Toliau įvyksta trečioji fazė, kai tam tikra visuomenės grupė tiesiog pereina į savirealizacijos būseną ir nuo inspiruotos krizės nusisuka. Vėliau vyksta silpna reakcija, kuri pasireiškia idealizmu arba visišku susvetimėjimu“.

Tačiau kiekviena siela pasirenka savo transformacijos kelią. Visi šie negatyvūs reiškiniai gali pasitarnauti tramplinu į savirealizaciją. Jei krizė bus tęsiama dar 2-3 metus mes pamatysime visko. Šokiruos kontrastai: atsiras daug žmonių, kurių sielos pasirinks degradacijos kelią. Bet atsiras nemažai ir tokių, kurie kils lyg feniksai iš pelenų. Todėl šiandien juoktis iš smerkti tuos, kurie ne, gal būt, ne savo noru pasirinko degradaciją – jokiu būdu negalima. Girtuoklis, narkomanas,vagiantis politikas ar televizinis ekshibicionistas šiandien gali būti geresnėje dvasinėje augimo stadijoje, negu koks nors visų įstatymų besilaikantis ir išsilavinęs teisuolis. Jis tam tikru savo augimo momentu atrado pabėgimo nuo savęs būdą. Tačiau procesai individualių sielų lygmenyje šiandien vystosi labai sparčiai ir nenuspėjamai. Gal būt tam žmogui tiesiog reikia persirgti aloholozmu arba ekshibicionizmu, o mes jį norime išauklėti pagal savo arba visuomenės standartus?

Mastant toliau šia tema, vertėtų peržiūrėti brolių Strugatskių romano „Bjaurios gulbės“ ekranizaciją:

http://video.mail.ru/mail/irina-varicheva/247/4615.html

Tai nuostabus filmas turiningam laisvalaikiui.

www.kvantinemagija.lt

Sindikacija

Surinktas turinys

Žemės pulsas: kronika ir analizė

Pasikeitimai Žemės magnetiniame lauke
--------
Japonijos mokslininkai nustatė, jog Žemė artimiausiais metais gali trumpam atšalti
--------
Kodėl pastaruoju metu Žemė tapo seismiškai aktyvesnė? Faktai ir analizė
--------
Analitinė informacija apie tai, kaip klimato kataklizmai veikia draudimo rizikas
--------
Anomalinių Žemės vietų žemėlapis
--------
Prognozuojama, jog Saulės aktyvumas pasieks maksimumą 2013 metais
--------
Seisminis Žemės plutos aktyvumas ir drebėjimai. Informacija realiu laiku
--------
Informacija apie litosferos plokščių judėjimą
--------
Žemės drebėjimų statistika
--------
Blyksių Saulėje kronika, pavojingi ir nepavojingi laikotarpiai
--------
Saulės aktyvumas, audros, blyksniai. Palydovo SOHO duomenys realiu laiku
--------
Mėnulio fazės ir užtemimai. Palydovo duomenys realiu laiku
--------
Situacija Saulės sistemoje, planetų ir palydovų judėjimas realiu laiku
--------
Saulės atmosferos būsena ir pokyčiai Žemės magnetosferoje. Magnetinės audros, pavojaus laipsniai vakar šiandien, rytoj
--------
Padėtis Žemės jonosferoje bei radioaktyvumo stebėjimai realiu laiku
--------
Žemės magnetosferos pokyčių stebėjimai realiu laiku
--------
Vulkaninis aktyvymas ir ugnikalnių įsiveržimai. naujausios žinios
--------
Ką veikia visi Žemės ugnikalniai realiu laiku?
--------
Pranešimai apie radiacinį užterštumą ir pavojingas avarijas
--------
Uraganai, tornado, liūtys, nuošliaužos ir kitos stichijos. Įvykių kronika
--------
Technogeninės katastrofos ir avarijos
--------
Politinių ir ekonominių anomalijų kronika ir analizė
--------
Orų prognozė šiandien, rytoj, potyt ir 2 savaitėms
--------
Lietuvos hidrometerologijos tarnybos informacija
--------
Neatpažintų skraidančių objektų (NSO)stebėjimo kronika (rusų k.)
--------
Neatpažintų skraidančių objektų (NSO)stebėjimas ir atskleidžiami faktai (angl. k.)
--------
Apibendrintos ufologų išvados apie tai kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje (rusų k.)

--------
Grėsmę keliantys asteroidai: statistika ir komentarai
--------
Astrologinės prognozės, horoskopai, mėnulio fazės
--------
Numerologinė analizė ir konsultacijos

Navigacija